MAC Adresini Değiştirmek(Resimli Anlatım)

MAC(Media Access Control)(Ortak Erişim Yönetimi) adresi bilgisayarın ağ donanımlarını tanımlamaya yarayan ve aynısından bir daha olmayan bir numaradır.Bazılarımız bir siteye girerken banlı olduğunuzdan giremeyebiliriz.Bunun bir nedeni İP ban başka bir nedeni de Mac bandır.İP ban ise modeme restart ya da İP numarasını değiştirmekle bu sorunu ortadan kaldırırız..Ancak sorun MAC ban ise MAC numarasını değiştirmekten başka çaremiz yoktur.Bazı MAC adresini değiştiren programlar mevcuttur.Burada herhangi bir programa ihtiyaç duyulmadan nasıl Mac adresini değiştirebileceğimizi anlatacağım (Allah yardımcım olsun )Olay aslında çok basit arkadaşlar.Aşağıdaki capsleri takip ederek 30 sn de bunu halledebiliriz.
 Yazılı Uygulanacak Adımlar
 1. Denetim masası / Ağ ve internet bağlantıları

 2. Ağ bağlantıları

 3. Geçerli bağlantınızın sağ tıklayıp özellikleri tıklıyoruz.

 4. Yapılandır

 5. Gelişmiş sekmesi

 6. Var olan mac adresinizi öğrenmek için Başlat/Çalıştır/cmd ekranında ipconfig /all yazıyoruz. Mac adresinizi not alın.

 7. Network Address tıklıyıp,

 8. 12 basamaklı Mac adresimizin bir harf veya rakamını dahi değiştirmek yeterlidir.Yeni numaramızı girerken araya (-) işareti yazmayalım resimdeki gibi yapalım.

 9.  Tekrar Başlat/Çalıştır/cmd yazalım.Açılan pencerede ipconfig/all yazarak yeni Mac adresimizin değişip değişmediğini kontrol edelim.Resimli Uygulanacak AdımlarBAŞLAT/DENETİM MASASIŞimdi Başlat/Çalıştır/cmd yazalım.Açılan DOS ekranına ipconfig/all ya da getmac yazarak şu anki Mac adresimizi görelim.Fiziksel adres satırındaki adres MAC adresimizdir

Aşağıya yeni Mac adresimizi yazacağız

12 basamaklı Mac adresmizin bir harf veya rakamını dahi değiştirmek yeterlidir.Yeni numaramızı girerken araya (-) işareti yazmayalım resimdeki gibi yapalım.Bu örnekte sondaki rakamı (5) 6 ile değiştirdim.

Tekrar Başlat/Çalıştır/cmd yazalım.Açılan pencerede ipconfig/all yazarak yeni Mac adresimizin değişip değişmediğini kontrol edelim.???????

Evet artık yeni bir MAC adresimiz var Güle Güle Kullanın laugh
Not: windows 7 için

bilgisayarıma girin 

- sol tarafta menu var (ağ ) tıklayn 

- yukarıda ağ ve paylaşım merkezi var tıklayın

-yine sol tarafta bağdaştırıcı ayarlarını değiştir var tıklayın

-ethernetin üzerine sağ tıklayın özellikler deyin

-gerisi resimli anlatımla birebir aynı

Bu geçici bir çözüm. Sanal olarak orijinal MacId yi maskeliyorsunuz o kadar, varsayılan seçeneğe aldığınızda yine eski orijinal MacId ye geri dönecektir gösterilen info. HW olarak ID yi bu şekilde değiştiremezsiniz. Yanlış bilgi olmasın. 


0 Oy
Uzaklaştırılmış
116 Kişi Görüntüledi Ağustos 5, 2017
En Çok aktif üyeler - bu ay
  1 Online
  0 Üye Ve 1 Misafir
  Bugün Ziyaretler : 541
  Dün Ziyaretler : 364
  Tüm Ziyaretler : 285485